SPOTKANIE Z MISTRZEM

SAM 5203W dniu 19.12.2017 w naszej szkole gościł bardzo znany sportowiec – karateka, Piotr Sawicki. Jest to polski mistrz świata z Tokio (1997 r.) oraz 4-krotny mistrz Europy w karate kyokushin.

Obecnie posiada tytuł shihan (instruktor, nauczyciel – godny naśladowania, bywa także tłumaczony jako profesor) i stopień 5 dan oraz jest reprezentantem organizacji IKO Kyokushin Nakamura.

Klasa IVA, o profilu klasy sportowej piłki ręcznej, przyjęła go bardzo życzliwie. Pan Piotr opowiadał nam o swojej karierze sportowej oraz swoim życiu, które było bardzo interesujące. Zademonstrował podstawowe postawy i słownictwo używane w treningach karate. Bardzo zaimponowała uczniom jego determinacja oraz sukcesy. Na zakończenie spotkania był czas na wspólne zdjęcie oraz autografy.