Największa Lekcja WF-u Warszawa, Hala Torwar 16-11-2017

lekcjawf17010We czwartek 16 listopada na zaproszenie organizatora, Artura Siódmiaka wzięliśmy udział (przede wszystkim klasa 4a – sportowa) w największej na świecie lekcji wychowania fizycznego. Impreza odbywała się na hali warszawskiego „Torwaru”. Nasza szkoła uczestniczyła w tym wielkim wydarzeniu sportowym z racji posiadania klasy sportowej o profilu piłki ręcznej.

Artur Siódmiak – reprezentant Polski w piłce ręcznej ( historyczny rzut przez całe boisko i zdobycie bramki na wagę udziału w półfinale Mistrzostw Świata 2009 r. gdzie zdobyliśmy 3 miejsce) już dwukrotnie był na zajęciach w naszej szkole i nawiązaliśmy z nim bliższe kontakty. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy być częścią tego wielkiego wydarzenia. Nasi uczniowie świetnie się bawili, mając możliwość poznania różnych dyscyplin sportowych oraz spróbowania w nich swoich sił na symulatorach. Brali też aktywny udział w lekcji z piłki ręcznej prowadzonej przez animatorów tej dyscypliny z Warszawskiej Akademii wychowania Fizycznego. W imprezie brało udział ponad 8000 uczestników z całej Polski. Mieliśmy możliwość poznać i porozmawiać z wieloma znanymi osobistościami ze świata sportu. Obecni byli m.in. Tomasz Majewski ( pchniecie kulą), Jacek Wszoła (skok wzwyż), Łukasz Kadziewicz, Paweł Zagumny ( obaj piłka siatkowa), Mariusz Czerkawski ( hokej) oraz Rafał Brzozowski (piosenkarz), Iwona Niedźwiedź (piłka ręczna).Impreza była relacjonowana przez media ogólnopolskie(Polsat sport, Polsat) Na zakończenie każdy z uczestników dostał pamiątkowy dyplom oraz koszulkę . Teraz z niecierpliwością czekamy na informację o wpisaniu tej wielkiej imprezy do Księgi rekordów Guinnessa. Po uznaniu pobicia rekordu jeszcze z większą dumą będziemy wspominać wydarzenie ,którego mogliśmy być częścią.

Przemysław Borsuk
Jolanta E. Suchaczewska