SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada obchodzimy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W przeddzień święta w piątek 10 listopada uczciliśmy pamięć o wszystkich walczących o wolność. O patriotyzmie, symbolu wolności pięknie opowiedzieli uczniowie klasy III c przygotowani przez p. Lucynę Sochoń w inscenizacji pt. „Pisk Białego Orła”.

Gra małych aktorów w strojach z epoki, taniec z szarfami i dekoracja budowały nastrój i emocje.

Natomiast uczniowie klas IV-VII SP w strojach galowych z przypiętymi kotylionami spotkali się w hali sportowej. W prezentacji multimedialnej „Niepodległość – trudne słowo” wyjaśniono, co oznacza niepodległość w dzisiejszych czasach. W niecodziennej scenerii wprowadzającej w nastrój zadumy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne z różnych okresów historycznych, przeplatane krótkim rysem historycznym. Chór szkolny uświetnił uroczystość„Marszem pierwszej brygady”. Na zakończenie wszyscy, stojąc na baczność, zaśpiewali ,,Rotę’’ Marii Konopnickiej, najbardziej znaną pieśń patriotyczną.

Wspólne śpiewanie pieśni było wspaniałą lekcją patriotyzmu, złożeniem hołdu tym, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość.

0003

 

kompet

 bezpszko

 

 talentow 

kpk13

eds13

 

puchatek

 

indywi

 

bezwakacje15

 

spz

wf15007

szkola14005

 

szkola15006

czytam

malym

straznicy

mleczaki

sniadanie

klub