SPOTKANIE AUTORSKIE

pisarzW poniedziałek, 23 października 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie
w ramach 8. edycji projektu ,,Podlaskie spotkania z pisarzami" z panią Idą Pierelotkin - autorką wielu książek dla młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VII, uczniowie Koła Miłośników Biblioteki oraz młodzież z kilku białostockich szkół: SP nr 5, SP nr 9, SP nr 20, SP nr 32, SP nr 51.

Pisarka opowiadała o bohaterkach swoich książek oraz zachęcała młodzież do czytania, jako jednej z najciekawszych, terapeutycznych i najbardziej wartościowych form wykorzystania wolnego czasu. Starała się też przybliżyć uczniom kunszt tworzenia powieści. Jest autorką m.in. „Ala Betki”, „10 minut rowerem”, „Dwie połówki pomidora”, „Na wojnie i w miłości”, „Tylko nie impreza!”, „Pepa nie świruj”.

Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zakupić książki i otrzymać autograf z osobistą dedykacją autorki.

ZDJĘCIA Z WIZYTY PISARKI W SZKOLE